تبلیغات
دانلود فایل جزوه و کتاب دانشجویی

مطالعه, امکان‌سنجی, نیروگاه, تولید, همزمان, به, ظرفیت, 1 مگاوات   
مطالعه امکان‌سنجی نیروگاه تولید همزمان به ظرفیت 1 مگاوات

مطالعه امکان‌سنجی نیروگاه تولید همزمان به ظرفیت 1 مگاواتتعداد صفحات: 23صفحه
فرمت:pdf

تولید پراکنده برق مزایای فنی و اقتصادی فراوانی برای وزارت نیرو بعنوان متولی تامین برق کشور به ارمغان دارد. از این رو سیاست­گذاری برای تامین برق در محل مصرف به منظور تمرکززدایی از واحدهای نیروگاهی، بهبود قابلیت اطمینان شبکه و افزایش بهره­وری، تحت عنوان  "طرح توسعه مولدهای تولید پراکنده  " طرح­ریزی شده است. بطور کلی سیاست این طرح، ارائه تسهیلات و مشوق­هایی برای افزایش تولید برق در شبکه­های توزیع و توسط بخش خصوصی است. در این نوشتار، سیاست­های تشویقی وزارت نیرو تشریح شده است.

در میان انواع فناوری­های تولید پراکنده برق، مزایای حاصل از نصب و بهره­برداری از منابع تولید همزمان برق و حرارت (CHP)، با توجه به بهره­وری بالاتر و کمک به کاهش مصرف گاز، شاخص­های اقتصادی مناسب­تری داشته و با اقبال بخش خصوصی روبرو شده است.

                                                                                                                                                                       دانلود فایل
برچسب ها : مطالعه امکان‌سنجی نیروگاه تولید همزمان به ظرفیت 1 مگاوات مطالعه امکان‌سنجی نیروگاه تولید همزمان به ظرفیت 1 مگاواتتعداد صفحات: 23صفحه فرمت:pdf تولید پراکنده برق مزایای فنی و اقتصادی فراوانی برای وزارت نیرو بعنوان متولی تامین برق کشور به ارمغان دارد. از این رو سیاست­گذاری برای تامین برق در محل مصرف به منظور تمرکززدایی از واحدهای نیروگاهی , بهبود قابلیت اطمینان شبکه و افزایش بهره­وری , تحت عنوان "طرح توسعه مولدهای تولید پراکنده " طرح­ریزی شده است. بطور کلی سیاست این طرح , ارائه تسهیلات و مشوق­هایی برای افزایش تولید برق در شبکه­های توزیع و توسط بخش خصوصی است. در این نوشتار , سیاست­های تشویقی وزارت نیرو تشریح شده است. در میان انواع فناوری­های تولید پراکنده برق , مزایای حاصل از نصب و بهره­برداری از منابع تولید همزمان برق و حرارت (CHP) , با توجه به بهره­وری بالاتر و کمک به کاهش مصرف گاز ,


ادامه مطلب...