تبلیغات
دانلود فایل جزوه و کتاب دانشجویی

مقاله, مدیریت, از ,تعریف, تا ,سرمایه ,گذاری   
مقاله مدیریت

مقاله مدیریتمقاله مدیریت از تعریف تا سرمایه گذاریتاریخچه سرمایه گذاری خارجی در جهان :
پیش از جنگ جهانی اول، اروپا بزرگترین مبدأ سرمایه بود و در میان كشورهای اروپایی، انگلستان مهمترین صادركننده سرمایه به شمار می رفت. در سال 1914، ارزش سرمایه های خارجی 44 میلیارد دلار بود كه بیشترین سهم كشورها به ترتیب مربوط به انگلستان، آلمان، فرانسه، آمریكا بود.
با شروع جنگ جهانی اول دوران طلایی اقتصاد اروپا پایان یافت و جنگ شالوده اقتصاد كشورها را به كلی درهم ریخت و مللی كه پیش از جنگ به عنوان شركای تجاری با یكدیگر همكاری می كردند، را به صورت فاتح و مغلوب در مقابل هم قرار داد. بین سالهای 1918 و 1925 بی ثباتی در اقتصاد اروپا بوجود آمد. در دهه 1920 دخالت دولتها در اقتصاد گسترش یافت لكن انگلستان با توجه به مازاد تجاری خود به صدور سرمایه ادامه می داد و به مرور زمان جریان سرمایه از آمریكا نیز آغاز شد.

                                                                                                                                                     دانلود فایل
برچسب ها : مقاله مدیریت مقاله مدیریتمقاله مدیریت از تعریف تا سرمایه گذاری تاریخچه سرمایه گذاری خارجی در جهان : پیش از جنگ جهانی اول , اروپا بزرگترین مبدأ سرمایه بود و در میان كشورهای اروپایی , انگلستان مهمترین صادركننده سرمایه به شمار می رفت. در سال 1914 , ارزش سرمایه های خارجی 44 میلیارد دلار بود كه بیشترین سهم كشورها به ترتیب مربوط به انگلستان , آلمان , فرانسه , آمریكا بود. با شروع جنگ جهانی اول دوران طلایی اقتصاد اروپا پایان یافت و جنگ شالوده اقتصاد كشورها را به كلی درهم ریخت و مللی كه پیش از جنگ به عنوان شركای تجاری با یكدیگر همكاری می كردند ,


ادامه مطلب...